Akademia Bramkarska BEST GOALKEEPER mazowieckie

AKADEMIA BEST GOALKEEPER

Idealne miejsce do doskonalenia umiejętności bramkarskich!

Koordynator szkolenia bramkarzy Bartłomiej Gołaszewski w dniach 6-10.02.2018 r.przebywał na stażu trenerskim w klubie Hertha BSC Berlin.

Na samym początku wielkie podziękowania pragniemy skierować do trenera Zsolta Petry za serdeczną gościnę oraz czas poświęcony na konwersacje dotycząca modelu pracy bramkarzy w pierwszej drużynie, akademii oraz bardzo ciekawe spostrzeżenia i wskazówki. Praca z bramkarzami w pierwszej drużynie ma swoje ściśle określone ramy. Niemcy jako naród słyną z organizacji i to dało się zauważyć każdego dnia pobytu w Berlinie.

– cieszę się, że mogłem poznać model szkolenia bramkarzy, zobaczyć na własne oczy wszystkie sesje treningowe (nawet te zamknięte) dodaje tr. Gołaszewski.

Szkołę bramkarzy Herthy charakteryzuje:

Szkolenie bramkarzy w Akademii odbywają się od 9 do 23 roku życia trenerzy zwracają dużą uwagę na nauczanie elementów technicznych, motorycznych oraz przygotowania bramkarza pod względem taktycznym. Nie mogło zabraknąć czasu na otwarcie gry i wszelkich aspektów z tym związanych oraz dobrania ćwiczeń pod kątem sytuacji meczowych na bazie codziennych analiz video. Ciekawym pomysłem jest innowacyjny program polegający na odbyciu jednej jednostki treningowej w tygodniu z psychologiem, który pracuje z bramkarzami na specjalnie dopasowanym programem komputerowym.

Podsumowując były to naprawdę niezwykłe pięć dni, które dały niesamowite refleksje oraz kolejną porcje doświadczenia. Jeszcze raz pragniemy podziękować całemu sztabowi pierwszej drużyny w tym Zsoltowi Petry oraz wszystkim trenerom z Akademii.